Suszarnie taśmowe

Suszarnia taśmowa przeznaczona jest głównie do suszenia w sposób ciągły różnych produktów występujących w przemyśle spożywczym (w szczególności owoce, warzywa, płatki śniadaniowe). Składa się ona z modułów suszących, modułu początkowego i końcowego. Wlot surowca znajduje się na górze modułu początkowego i jest podawany za pomocą przenośnika taśmowego. Każdy moduł wyposażony jest w nagrzewnicę powietrza i wentylator cyrkulacyjny. W celu intensyfikacji procesu suszenia zastosowano przeciwny kierunek powietrza względem produktu (w jednym module z dołu do góry, w następnym z góry na dół). W konstrukcji suszarki zastosowano także wąskie podsitowe komory, które tworząc zamknięte kanały, wymuszają prostopadły przepływ gorącego powietrza przez złoże produktów. Suszony produkt jest transportowany za pomocą przesuwającego się sita pokrytego jednostronnie teflonem, mocowany obustronnie na łańcuchach.

suszarnie taśmowe

Suszarnie taśmowe posiadają szereg zalet. Zastosowano w nich funkcję automatycznego sterowania, dzięki czemu ich obsługa jest niezwykle prosta i przyjemna. Charakteryzują się one również intensywnymi warunkami wymiany ciepła, a wszystko to dzięki zastosowaniu naprzemiennej cyrkulacji powietrza. Ich modułowa budowa umożliwia składanie dowolnych zestawów, w zależności od aktualnych potrzeb posiadacza. Co więcej, każdy model tworzonych przez naszą firmę suszarni taśmowych charakteryzuje się solidnością wykonania, dzięki czemu ich zakup staje się korzystną inwestycją na bardzo długi czas.

Wysoka jakość suszarni taśmowych dostępnych na naszej stronie

Nasza firma od dawna zajmuje się tworzeniem wysokiej klasy suszarni taśmowych Każdorazowo staramy się monitorować rynek, by móc zaproponować Państwu wyłącznie najlepsze i najbardziej sprawdzone rozwiązania. Naszą silną stroną jest duży zespół wykwalifikowanych oraz doświadczonych pracowników, który zorientowany jest na to, by oferować Klientom wyłącznie najwyższej klasy suszarnie. Profesjonalne zarządzanie oraz sprawna i przejrzysta polityka handlowa sprawiają, że jesteśmy jedną z najbardziej zaufanych firm w Polsce.

suszarnie taśmowe

Warto również zaznaczyć, iż każda stworzona przez nas suszarnia taśmowa charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz niezawodnością, dzięki czemu ich nabywcy unikają problematycznych sytuacji związanych z niespodziewanymi awariami, które mogłyby narazić dane przedsiębiorstwo na duże straty. Ich nabycie staje się więc korzystną inwestycją na wiele lat, którą doceniają Klienci poszukujący sprawdzonych i trwałych rozwiązań, w których ryzyko przedwczesnego zniszczenia jest znikome.