W kwietniu, już po raz drugi wzięliśmy udział w cyklu warsztatów inżynieryjnych Case Week organizowanych we współpracy ze stowarzyszeniem IAESTE  Poznań. Tym razem warsztaty nie odbyły się na Politechnice Poznańskiej, lecz zaprosiliśmy studentów do naszego biura projektowego przy ul.Strzeszyńskiej.

Tematem zajęć było opracowanie procesu i zaprojektowanie linii produkcyjnej dla przemysłu spożywczego lub chemicznego. Zajęcia zostały podzielone na część teoretyczna i część warsztatową. W części teoretycznej studenci dowiedzieli się jak w firmie Mysak wygląda proces przygotowania inwestycji od pierwszego spotkania z klientem, aż po serwis linii technologicznej. Następnie studenci zostali podzielni na grupy i pod czujny okiem prowadzących projektowali instalacje transportu pneumatycznego cukru lub instalacje do produkcji płynów nikotynowych.

Studenci w trakcie zajęć wykazali się wiedzą inżynierską, zrozumieniem tematu, a rozwiązania które przedstawili  były zgodne z oczekiwaniami prowadzących.

Dziękujemy  na udział w warsztatach i mamy nadzieje do zobaczenia za rok!